Dosya Transferi / FileZilla Programı

FTP Programı sizinle web sunucusu arasında bir köprü görevi gören bir programdır. FTP sayesinde web sitenizde silme, değiştirme ve diğer güncelleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

DUYURU

İnternet Server’ların yeni sistem odamıza taşınması ile daha güvenli bir sistem hazırlayarak merkez ve taşra site yöneticilerine sertifika kontrolü iptal edilmiştir,yeni sunucularımızda sadece kendi dosyalarınıza erişim yapabilerek güncelleme yapabileceksiniz.Bu işlemleri Ftp programı ile gerçekleştirebileceksiniz.Sitelerine güncelleme izni verilmesi yolunda yapılan çalışmalar sona ermiştir. Merkez ve Taşra Birimleri, web sitesi sorumlularına verilecek ftp programı ile, oluşturduğumuz belirli bir site üzerinden web işlemlerini yapabileceklerdir.

Adalet Sunucularına Erişim için FTP bağlantı kullanıcı adı eski kullanıcılar için Web sunucu erişim kullanıcı adı ve şifreleri geçerlidir.Yeni açılacak olan kullanıcılar için ise aynı şekilde tek kullanıcı adı ve şifresi verilecektir.

TCK'nun 243. ve 244. maddeleri gereğince alınan şifrelerin ait olduğu kişiden başka kişilere verilmesi veya kullandırılması cezai ve hukuki sorumluluğu gerektirir.